www.margaretka.sk

MARGARÉTKA
OZ - pre zdravotne a telesne postihnutých a ich rodiny
DS - denný stacionár
OS - opatrovateľská službaNie je ťažké milovať dieťa zdravé a krásne, ale len Veľká láska sa dokáže skloniť k dieťaťu postihnutému!...

Mojim prianím je,
aby ľudia pochopili, že deti s telesným postihnutím nemajú žiadnu chorobu...Tieto deti nehľadajú liek, ale chcú byť akceptované a mať právo byť ako ostatné deti.Naša činnosť

Cvičenie s invalidnými deťmi v Margarétke, občianskom združení pre postihnuté deti

Členovia MARGARÉTKY o.z. sa stretávajú každú druhú sobotu od 8.00 do 14.00 hod. vo svojej klubovni, kde prebieha rehabilitácia Vojtovou metódou a cvičenie joga pod dozorom odbornej rehabilitačnej pracovníčky.

Rodič, ktorý sa zacvičí na Vojtovu metódu, môže cvičiť denne v klubovni na rehabilitačnom stole, alebo môže využívať ďalšie priestory, ako posilovňa, priestory pre Bobathovu terapiu a jogové cvičenia, ktoré sú k dispozícii celodenne a takisto bezplatne.

 Vojtova metóda pre postihnuté deti

 

Vojtova metóda je rehabilitačná metóda, pri ktorej sa snažíme dieťa aktivovať, čiže aktivujeme jednotlivé svalové skupiny cez reflexné body. Podrobnejšie si môžete prečítať v článku o Detskej mozgovej obrne a Vojtovej reflexnej technike. 

 

Pre členov MARGARÉTKY o.z. tiež pravidelne organizujeme športové dni a tvorivé dielne (raz do mesiaca, vždy v sobotu).

Počas športového dňa v klubovni majú deti k dispozícii stolný tenis, stolný futbal a šach. Deti, ktoré sa zúčastnia tvorivých dielní vyrábajú rôzne ozdobné predmety a maľujú. Počas našich akcií sú deti a mládež v kontakte so svojimi rovesníkmi.

img00010da (9K) img00007a (9K)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chodievame tiež na výlety do prírody, kde deti a ich príbuzní majú zážitok z pobytu v krásnej prírode, stretnutia známych a kamarátov a varenia vonku na ohni. Pravidelne raz do roka organizujeme Haluškovú párty na Ranči Nádej v Svätom Antone pri Banskej Štiavnici, kde sa deti môžu zúčastniť rôznych súťaží, je pre ne pripravený zaujímavý program a môžu vidieť, alebo si aj zajazdiť na koňoch.

img00053sa (9K)

img00112a (9K)

  

 

 

 

 

 

 

 

 

Po celoročnom rehabilitačnom cvičení s deťmi sa rodiny môžu zúčastniť rehabilitačného pobytu v Grécku za zvýhodnené ceny pre členov MARGARÉTKY o.z. Pobytu sa zúčastňuje tiež lekár a rehabilitačný fyzioterapeut. Pripravené sú rehabilitačné procedúry (masáže, bahenné zábaly, cvičenie), hry, súťaže pre deti a cvičenie pre dospelých.

 


Copyright © 2007-2015 MARGARETKA    Foto: Ján Koťo. Všetky práva vyhradené.     Webdesign: www-stranky.sk       statistika